تراتل ریور ۲٫۸۷ کیلومترمربع مساحت و ۷۷ نفر جمعیت دارد و ۴۰۶ متر بالاتر از سطح دریا واقع شدهاست. در يك سيستم خنك كننده مدار بسته اضافه كردن مایع خنك كننده نضرورتی ندارد اگربه صورت متناوب این نیاز وجود داشت احتمالاً در سیستم نشتي وجود دارد رادياتور و تمامی مخازن و اتصالات را براي یافتن نشانه هایی از رطوبت و يا رسوب چك كنيد و آن را برطرف كنيد. 2 بطور موقت پولي ميل لنگ را نصب كنيد و پين ثابت كننده را جا بزنيد تا اطمينان حاصل شود در وضعيت صحيح قرار دارد . براي بيرون آوردن تيغه هاي برف پاك كن جلو ابتدا كليپس ايمني را آزاد كنيد و لوله آب را از آن جدا كنيد سپس مکانیزم تیغه ها را از روزی شیشه جدا کرده تا در حالت جدا شده قفل شود. تيغه هاي برف پاك كن بايد سالانه تعويض شوند. شرايط تيغه هاي برف پاك كن را بررسي كنيد . كليپس ايمني تيغه را آزاد کرده و تيغه را از انتهاي دسته بيرون بكشيد. سپس تيغه را 90 درجه بچرخانيد. اگر وضعيت صحيح است پين ثابت كننده را خارج كرده و پولي ميل لنگ را خارج كنيد. هر دو سوراخ پين هاي ميل لنگ و ميل بادامك بايد در يك رديف قرار گيرند بطوريكه بتوان بين قفل كننده را براحتي وارد كرد .

شل بودن تسمه در سمت تسمه سفت كن قرارگرفته باشد. 4 پيچ نگهدارنده تسمه سفت كن را شل كنيد با استفاده از اچار چهارگوش آن را در جهت عكس عقربه هاي ساعت بچرخانيد تا تسمه سفت شود. سلام دوستان. من رو منيفولد هواي خودم دريچه گاز زانتيا گذاشتم تو تخته گاز در دنده ١ و ٢ بين دور موتور ٣٠٠٠ تا ٥٣٠٠ كپ ميكنه بعد درست ميشه يكي از دوستانمم هم گفت دريچه گاز زانتيا روي فابريك اين مشكل رو داره. اگر تسمه موجود را دوباره نصب مي كنيد علامتهايي كه در هنگام پياده كردن ترسيم كرده ايد را در يك رديف تنظيم كنيد. يا اگر سطح شيشه را ناقص پاک می کنند آنها را تعويض كنيد. حدود ساعت ۷ صبح هواپیما به ابتدای باند جهت انجام تیک آف رسیده و با فرمان برج و فشار دادن تراتل ها، پرواز آغاز می شود. سوزن انژکتور : سوخت بعد از رسيدن به اين قطعه تحت فشار حدود 3.3 بار مي باشد .انژکتور ها وظيف دارند تا سوخت را با پاشش يکنواخت به داخل منيفولد و پشت سوپاپ هوا وارد کنند.يک انژکتور خوب و سالم بايد سوخت را به صورت همگن و با ذرات ريز و يکنواخت و بصورت مخروطي پاشش کند.براي آزمايش بايد نوک يک سرنگ حاوي بنزين را در قسمت ورودي انژکتور قرار داده سوخت را با فشار به داخل آن هدايت نماييم.اگر سوخت خارج شده صفات ذکر شده را داشت انژکتور سالم و قابل استفاده است در غير اين صورت تعويض آن لازم و ضروري است.

11در پوشش مياني را نصب كنيد اطمينان حاصل كنيد كه قسمت پاييني پوشش از طريق فشار دادن به سمت پايين در پيچهاي پوشش پاييني قرار گيرد. استفاده از ضد يخ در سيستم خنك كننده در تمام طول سال مهم است نه فقط در طول ماههاي سرد زمستان. شما اگر در سال یک کار ۲۰۰ هکتاری انجام می­دهید طبیعتاً نباید بروید یک پهپاد ۳۰۰ میلیون تومانی خریداری کنید و یا اگر در طول سال چند هزار هکتار تصویربرداری می­کنید نباید بیایید یک پرنده ۳۰ میلیون تومانی را بخرید بهتر هست که یک پرنده گران قیمت بخرید برای مثال بروید سراغ پهپادهای بال ثابت و پهپادهایی که تایم پروازی بیشتری دارند که بتونید به خوبی از پس پروژه­ هاتون بربیاید. با انجام اين پروژه نقطه كاري كه پمپ غالباً درآن نقطه كار ميكند بدست ميآيد و با مقايسه و بررسي منحنيهاي مربوطه با يكديگر راندمان و توان مصرفي پمپ مشخص ميشود بديهي است كه پمپ در نقطه كاري كه غالباً در آن كار ميكند بايد داراي بيشترين راندمان و بهينهترين مصرف انرژي الكتريكي باشد. دریچه های ورودی و خروجی روغن در این پمپ ها ، به صورت شیارهای نیم دایره ای مجزایی ، بر روی درپوش انتهایی پمپ ایجاد شده اند حجم جابجایی یک پمپ پیستونی آکسیال را می توان با دانستن طول کورس جابه جایی هر پیستون ، قطر هر پیستون و تعداد پیستون ها تعیین کرد.

دریچه گاز به وسیله یک شیر پروانه ای (Butterfly Valve) و تغییر زاویه آن ميزان جريان هواي (Air Flow) ورودي به موتور را تنظيم ميكند و بنابراين ميزان پاشش سوخت نيز متناسب با اين ميزان هوا کاهش يافته و توان و گشتاور خروجي موتور تنظيم ميشود. یکی دیگر از موارد بسیار مهم و درعین حال اصلی استال موتور اف 14 استفاده ی سریع خلبان از تراتل است .زمانی که خلبان به سرعت تراتل ( اهرم گاز ) خود را برای سرعتهای بالاتر بالا ببرد سیستم Engine fuel control سوخت مورد نیاز را تامین میکند اما به علت عدم تامین هوای مورد نیاز توسط موتور نسبت سوخت به هوا برهم خورده درنتیجه موتور استال میکند. اینکه چرا مرحوم خلبان احمدی فر به سمت راست گردش نمی کند و به حرکت خود در راستای شمال ادامه میدهد؛ از ابهامات این پرواز است. ميفرمايد : اين قرآن راهنماي هدايت و چراغ شب تاريک است، پس صاحب نظر چشم خود در آن جولان دهد و نظر خود را براي استفاده از نور آن بگشاييد. در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به یکی از جالبترین پروژههای ارز دیجیتال.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت معایب تراتل.