عطاری؛ حرفهای نیازمند سالها کار به صورت استاد و شاگردی – ایسنا

همچنین اگر رژیمهای غذایی خاص مانند گیاهخواری یا پرهیز از گوشت قرمز را دنبال میکنید میتوانید در بخش عطاری و سلامت محور گوشت گیاهی تهیه کنید. انواع چای، دمنوش عطری و دارویی در بخش عطاری و سلامت محور عطاری فلکه اول تهرانپارس در دسترس است. همیشه قبل از انتخاب یک محصول وقت کنید که صرف گیاهی بودن آن کافی نیست و باید اطلاعات دقیق در مورد آن به شما داده شود و حتی عوارض ناشی از مصرف آن نیز گوشزد شود تا بتوانید درست ترین انتخاب را داشته باشید. در این زمان خرید از عطاری اینترنتی دیجی عطار می تواند به شما بسیار کمک کند.

چون یکی از قدیمی ترین و معتبرترین عطاری محله دروس است وبه لطف شما عزیزان ازسال 1347 مشغول به فعالیت است. افزایش مصرف قند در سطح جهانی به یکی از مشکلات بهداشت جامعه بدل شده است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، محمد معظمی گودرزی اظهار کرد: با اقدامات اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز، سه عطاری فروشنده قرصهای غیرمجاز در منطقه کمالشهر کرج شناسایی شدند. در صورتی که برداشت از این زمینها استاندارد بوده و با رعایت نکات زیست محیطی انجام شود این منبع ارزشمند برای همیشه در اختیار ما خواهد بود.

برخی گیاهان مانند شیرینبیان در اثر برداشت غیر اصولی و اصطلاحا بهرهکشی در معرض انقراض قرار دارند. البته طبقه بندی بر اساس اثری که گیاه می گذارد احتمالا بهتر است، مانند دسته ی گیاهان تلخ که روی کار معده مخصوصا در زمان بی اشتهایی اثر می گذارند یا گیاهان ضد سرفه و … در عطاری ها می توان انواع دمنوش های گیاهی مانند دمنوش بابونه، دمنوش گلبرگ زعفران، دمنوش کاکوتی و…

عرقیات ماندگاری بیشتری دارند و در صورتی که در دمای خنک و دور از تابش نور نگهداری شوند، یک تا دو سال ماندگار خواهند بود. البته داشتن مهارتهای آموزشی به زودی جزو قوانین خواهد بود. برخی موارد تغذیه ای به عنوان طعم دهنده و چاشنی غذا مورد مصرف هستند که علاوه بر طعم به دلیل دارا بودن خواصی موجب افزایش ارزش غذایی و بهبود رژیم غذایی خانواده خواهند بود. در برخی نقاط نیز کشت این گیاهان به صورت دستی آغاز شده. امروز به جای خانهی مادر بزرگ باید در دستهبندی عطاری و سلامت محور به دنبال این محصولات باشیم.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد عطاری عقیلی خراسانی لطفا از سایت ما دیدن کنید.