مقایسه سواحل کیش و قشم

کیش و قشم دو جزیره جنوبی ایران در آب ‌های خلیج فارس هستند که در مقایسه با دیگر جزایر جنوبی از شهرت تجاری و گردشگری بیشتری برخوردار هستند. با توجه به اینکه مساحت جزیره قشم بسیار فراتر از مساحت جزیره کیش است می توان اینگونه استدلال کرد که خطوط ساحلی طولانی‌ تری در جزیره قشم وجود دارد اما باید به این نکته دقت نمود که بخش قابل توجهی از سواحل جزیره قشم در اختیار شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه های نفت جزیره قرار داشته و از این رو می‌ توان جزیره کیش را دارای بیشترین میزان خطوط سواحل گردشگری دانست. در ادامه ویژگی های مهم سواحل جزیره قشم و کیش را بیان می کنیم تا به طور کامل این دو جزیره را با هم مقایسه کرده باشیم از این رو دعوت می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

 

آپلود عکس

 

سواحل کیش چه ویژگی هایی دارند؟

جزیره کیش ۹۰ کیلومتر مربع مساحت داشته و در اطراف آن شاهد سایت های مختلف ساحلی هستیم که در آن ها جلوه های زیبای طبیعت و معماری خلاقانه بشر خود نمایی می کند.

در جزیره کیش کمتر می توان شاهد سواحل بکر و دست نخورده دریایی بود چرا که در اغلب نقاط ساحلی این جزیره امکانات رفاهی، فضای سبز، خطوط مخصوص پیاده روی و دوچرخه سواری، انواع رستوران ها و هتل های اقامتی احداث شده اند اما چیزی که در این جزیره نظر شما را به خود جلب خواهد نمود تمیزی فوق ‌العاده‌ سواحل و عدم وجود آشغال و نخاله در حوالی آنها است.

در جای جای سواحل کیش امکانات تفریحی و گردشگری مختلفی همچون غواصی، فلای بورد، بنانا سواری، شاتل سواری، پاراسل، جت اسکی و مواردی از این قبیل وجود دارد. شما می توانید انواع اسکوتر، دوچرخه و موتور را اجاره کرده و در نوار ساحلی جزیره کیش به گشت و گذار در اطراف جزیره بپردازید.

با اینکه جزیره کیش و سواحل آن در نزدیک خط استوا قرار دارند و دمای هوا در آنجا بسیار بالاست اما از یک فضای سبز مناسب و چشم انداز بسیار زیبا به سمت نخلستان های جزیره برخوردارند.

 

آپلود عکس

 

سواحل قشم چه ویژگی هایی دارند؟

در مقابل می توان به سواحل جزیره قشم اشاره کرد. قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس بوده و مساحتی در حدود ۱۴۹۱ متر مربع دارد. مهم ترین جاذبه طبیعی در سواحل جزیره قشم، پوشش جنگلی حراست که بخش قابل توجهی از این جزیره را در بر گرفته است.

اگر می خواهید در سواحل بکر و دست نخورده طبیعت به استراحت بپردازید سواحل جزیره قشم را به شما پیشنهاد می دهیم چرا که سواحل این جزیره در مقایسه با سواحل جزیره‌ کیش کمتر دستخوش تغییرات انسانی قرار گرفته و چشم اندازهای طبیعی در آنجا جلوه بیشتری دارند.

در بخش‌ های مختلفی از سواحل جزیره قشم نیز امکانات تفریحی و رفاهی مناسبی فراهم شده است اما گستره‌ این امکانات هرگز به اندازه امکانات جزیره کیش نخواهد بود. این جزیره انواع تفریحات آبی و دریایی همچون غواصی، اسکوتر زیر دریایی، بنانا سواری، شاتل سواری، فلای بورد، پارک آبی و پاراسل را برای گردشگران فراهم نموده است. شما می توانید در رستوران های ساحلی این جزیره خوشمزه ترین کباب ماهی ایران را میل کنید.

 

آپلود عکس

 

تفاوت بین سواحل قشم و سواحل کیش چیست؟

اشغال شدن بخش قابل توجهی از سواحل جزیره قشم توسط پالایشگاه های نفت جنوب مهم ترین تفاوتی است که می‌ توان در خصوص این سواحل بیان نمود. گستردگی بناها و امکانات رفاهی و همچنین گستردگی امکانات تفریحی و گردشگری در سواحل جزیره کیش در مقایسه با سواحل جزیره قشم بیشتر است. همچنین می توان به چشم اندازهای طبیعی و بسیار زیبای جزیره قشم به عنوان یکی از امتیازات ساحلی این جزیره در مقایسه با جزیره کیش اشاره نمود.

نخلستان های کشیده شده در اطراف سواحل جزیره کیش چشم انداز بسیار زیبایی را ایجاد می کنند این درحالی است که پوشش گیاهی و جنگلی در جزیره قشم بسیار اندک بوده و بخش قابل توجهی از آن به جنگل های حرا محدود می شود. اگر بخواهیم قیمت گردشگری در سواحل جزیره کیش و سواحل جزیره قشم را مقایسه کنیم قطعاً جزیره قشم تفریحات مقرون به صرفه تری را برای شما مهیا می سازد.

 

آپلود عکس

 

سفر مقرون به صرفه به کیش و قشم با تور لحظه آخر

اگر به دنبال استراحت و رفع خستگی های ناشی از کار و زندگی در شهرهای دیگر هستید ما به شما تفریح در جزیره کیش را پیشنهاد می کنیم اما اگر یک روحیه ماجراجویانه داشته و برای لذت بردن از چشم‌ اندازهای طبیعی راهی جزایر جنوبی ایران می ‌شوید جزیره قشم می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

به غیر از موارد بالا باید به بودجه مورد نظر توجه نموده و با توجه به آن یک مکان گردشگری مناسب انتخاب کنید. اگر توانایی پرداخت هزینه های مربوط به یک مسافرت لاکچری و گران قیمت را ندارید، انواع مختلف تور قشم ارائه شده توسط موسسات گردشگری که بعضا به صورت لحظه آخری نیز ارائه می شوند بهترین گزینه برای شما خواهد بود تا بتوانید یک سفر مقرون به صرفه به قشم داشته باشید و از امکانات و تفریحات این جزیره بهره مند شوید.

توجه داشته باشید که جزیره قشم نسبت به کیش دارای امکانات رفاهی، تفریحی و گردشگری بسیار ارزان تری بوده و شما در این زمینه نیز می توانید در صرف هزینه های تفریحات خود در این جزیره نیز صرفه جویی اقتصادی بیشتری را لحاظ کنید و سفر ارزان تری را تجربه کنید.