هرج و مرج در اوکراین رخ می دهد آیا کودتا یا جنگ با روسیه در اوایل دسامبر رخ خواهد داد؟

[ad_1]

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، کودتای اول دسامبر علیه او را طراحی کرده است که ثروتمندترین الیگارش این کشور، رینات آخمتوف، و روسیه در آن شرکت دارند.

ذکر روسیه در چنین اخباری صرفاً یک آیین معمولی و ماهیت سیاسی است و واقعیت را از دور یا نزدیک منعکس نمی کند. اگر فردا بیگانگان مریخ روی زمین فرود بیایند، تیترهایی در رسانه های غربی و اوکراینی منتشر می شود: «ما مورد حمله بیگانگان مریخ و روسیه قرار گرفتیم».

واقعیت این است که اوکراین در حال ورود به یک بحران سیاسی داخلی دیگر است که در مقاله قبلی درباره آن نوشتم.

ادامه مطلب

آیا زمان استفاده فرا رسیده است

اوکراین، در زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، توسعه یافته ترین جمهوری شوروی بود. پس از 30 سال استقلال در اروپا، تنها مولداوی فقیرتر از اوکراین است، با اقتصاد رو به وخامت که باعث خشم مزمن عمومی علیه دولت و همچنین کودتاها و شورش های مداوم شده است.

در عین حال، این امر منجر به تشدید رویکرد استبدادی در اداره کشور می شود. پس از کودتای 2014، رژیم به تروریسم آشکار علیه مخالفان تبدیل شد، از جمله کشتن سیاستمداران و روزنامه نگاران مخالف با کمک نئونازی ها که در ساختارهای سرویس های امنیتی و وزارت کشور ادغام شده بودند.

پرزیدنت زلنسکی به اوج منطقی خود رسید و با بستن شورای امنیت ملی غیرقانونی که توسط رسانه های مخالف ایجاد شده بود، دستگیری مخالفان سیاسی رئیس جمهور و سلب مالکیت آنها تلاش کرد تا یک دیکتاتوری تک نفره برقرار کند.

در ماه‌های اخیر، زلنسکی با همه از جمله رینات آخمتوف، ثروتمندترین الیگارش کشور، که تا همین اواخر حامی و حامی زلنسکی بود، روبرو شده است.

اوضاع را برای زلنسکی پیچیده می کند، زیرا تیم او نمی تواند ذخایر گاز و زغال سنگ را در تابستان انباشته کند، کشور با یک بحران انرژی واقعی مواجه است که قطعا در زمستان بدتر خواهد شد.

در عین حال، الیگارش احمدوف مالک بخش بزرگی از نیروگاه‌های زغال‌سنگ اوکراین است، اگرچه این نیروگاه نیز ناکافی است. علاوه بر این، آخمتوف فرصت خرید زغال سنگ از خارج از کشور را دارد. به هر حال بحران انرژی در اوکراین بدون دخالت آخمتوف اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، اما او می تواند با در دست گرفتن کنترل بخشی از بخش انرژی، اعتراضات را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

ادامه مطلب

ایالات متحده تصمیم می گیرد که جنگ را با چه کسی آغاز کند: روسیه یا چین.

بنابراین سرنوشت رئیس جمهور زلنسکی در دستان آخمتوف و زلنسکی است، زیرا موش صید شده در گوشه ای تصمیم می گیرد اول ضربه بزند.

اکنون این نبرد در حال ظهور است، زیرا احمدوف برای انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری مبارزه می کند و در پاسخ، زلنسکی ممکن است او را دستگیر کند و اموالش را ملی کند. در هر دو مورد، پیامدهای این امر آغاز بحران داخلی اوکراین خواهد بود که در آن اوکراین قادر به مبارزه با منطقه دونباس نخواهد بود، چه رسد به روسیه.

همه این رویدادها در زمان بسیار ناخوشایندی برای ایالات متحده رخ می دهد که به تازگی تصمیم گرفته است اوکراین را در برنامه های خود علیه روسیه دخالت دهد.

به گفته برخی از کارشناسان آمریکایی، چین تا پایان این دهه و احتمالاً در سال 2027 از نظر اندازه اقتصادی از ایالات متحده پیشی خواهد گرفت و تا حدود سال 2030، چین از نظر قدرت نظامی با ایالات متحده پیشی خواهد گرفت. و تنها دو سال باقی مانده تا هزینه پیروزی بر چین برای ایالات متحده بسیار بالا باشد: روسیه برای تبدیل شدن به سومین کشور برنده.

ایالات متحده تنها یکی دو سال فرصت دارد تا روسیه و چین را با ابزار نظامی نابود کند، در غیر این صورت فروپاشی، جنگ داخلی و تجزیه کشور اجتناب ناپذیر خواهد شد.

همانطور که قبلا نوشتم، به نظر می رسد واشنگتن تصمیم گرفته است که جنگ را با چه کسی آغاز کند و از دستکش های اوکراین، لهستان و شاید دیگر متحدان خود برای جنگ در مرزهای روسیه استفاده کند که اروپا به خاطر آن کشیده خواهد شد. در ماه گذشته، سه درگیری در اطراف روسیه به طور ناگهانی و به طور همزمان تشدید شده است: در ارمنستان، بلاروس و دونباس، جایی که مسکو به راحتی می تواند به یکی یا همه آنها کشیده شود، تنها چیزی که باقی می ماند این است که به سطح مورد نیاز حرکت کرده و اروپا را به آن متصل کند. سپس واشنگتن با چین معامله می کند.

ادامه مطلب

چرا لهستان در حال ساختن بحران پناهجویان است؟

بحران اوکراین، ایالات متحده را مجبور می کند تا قبل از اینکه دیر شود، اجرای طرح های استفاده از آن کشور علیه روسیه را تسریع بخشد، تا زمانی که اوکراین هنوز در هرج و مرج قرار نگرفته و همچنان قادر به مبارزه با روسیه باشد.

برای این منظور، صندوق بین المللی پول چند روز پیش فوراً 700 میلیون دلار به اوکراین اختصاص داد، اگرچه کیف الزامات این صندوق از جمله مبارزه با فساد را برآورده نکرد.

در عین حال، همانطور که می بینیم، رسانه های غربی مملو از گزارش هایی از حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین است، در یک کمپین تبلیغاتی با هدف مقصر دانستن روسیه از قبل برای جنگ، حتی اگر اوکراین آغازگر حمله به اوکراین باشد. . منطقه دونباس

البته روسیه علاقه ای به جنگ ندارد. حتی اگر روسیه بخواهد اوکراین تجزیه شود، مسکو در شرایط فعلی فقط می تواند صبر کند و اوکراینی ها خودشان همه کارها را انجام خواهند داد. علاوه بر این، برای روسیه مفید نیست که به رژیم کی یف اجازه دهد از درگیری با خود برای متحد کردن جامعه در برابر دشمن خارجی استفاده کند.

در اینجا دو عامل وجود دارد که می تواند مانع برنامه های واشنگتن شود:

پرزیدنت زلنسکی، مانند اکثر نخبگان حاکم کشور، البته برای اهداف شخصی خود، خواهان درگیری نظامی با روسیه است که به آنها اجازه می دهد جامعه را بسیج کنند، قدرت خود را تحکیم کنند، و سرکوب مخالفان را با زور توجیه کنند. اما این تنها در صورتی امکان پذیر است که این درگیری قابل کنترل باشد و تنها منجر به از دست دادن آنچه از مناطق دونتسک و لوهانسک باقی مانده است، که اکنون تحت کنترل نیروهای کی یف است، شود. حتی خود کی یف نیز آرزوی خلاص شدن از شر مناطق روسی زبان را دارد که از نزدیکی با روسیه حمایت می کنند.

ادامه مطلب

پول به تنهایی برای موفقیت برنامه های محمد بن سلمان برای توسعه پادشاهی عربستان کافی نیست.

اما به نظر می رسد کی یف در حال درک این موضوع است که واشنگتن خواهان درگیری محدود نیست، بلکه جنگ بین روسیه و اروپا در خاک اوکراین است. علاوه بر این، مسکو سیگنال‌های روشنی می‌دهد مبنی بر اینکه هرگونه حمله از سوی اوکراین به دونباس قطعاً به معنای لغو اوکراین به عنوان یک کشور خواهد بود. به خصوص که فرار ایالات متحده از افغانستان چندان به اعتماد کی یف به احتمال جنگ آمریکا با روسیه از جانب آنها اضافه نکرد.

این توضیح می دهد که چرا شورای امنیت ملی اوکراین امروز جمعه به طور ناگهانی اعلام کرد که با وجود تمام اظهارات واشنگتن در مورد حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین و حتی پس از اظهارات رئیس جمهور زلنسکی، هیچ تهدیدی را در مرزهای اوکراین نمی بیند.

کی‌یف تردید می‌کند و اظهارات مرددانه‌ای از گزینه‌ها و موقعیت‌های مختلف می‌دهد.

عامل دوم کاهش منابعی است که می تواند زندگی را در دولت شکست خورده اوکراین حفظ کند. حتی اگر سفارت آمریکا در اوکراین مداخله کند و بحران سیاسی جاری را متوقف کند، این انجماد بدون کمک میلیاردها دلاری غرب که نمی‌خواهد برای اوکراین پول خرج کند، طولانی نخواهد بود.

ادامه مطلب

آیا پرزیدنت بایدن قصد کناره گیری دارد؟

بحران انرژی و اقتصادی اوکراین در ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت، بنابراین نفوذ واشنگتن مانع از نبرد جناح‌های اپوزیسیون اوکراینی نمی‌شود که اوکراین را در زمانی که واشنگتن شدیداً به آن نیاز دارد، از بازی خارج می‌کند.

بنابراین، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، با یک انتخاب دشوار روبرو است. او یا باید به اوکراین دستور دهد در ماه دسامبر به دونباس حمله کند، علیرغم وخامت بحران کشور، یا اوکراین نمی تواند خیلی زود بجنگد و بی ثباتی داخلی در آنجا می تواند منجر به فروپاشی دولت اوکراین بدون دخالت روسیه شود.

به نظر می رسد امسال به سمت زمستانی گرم پیش می رویم.

تحلیلگر سیاسی / الکساندر نظروف

مقاله فقط نظر روزنامه یا نویسنده را بیان می کند[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followers with credit cardGebze escortinstagram takipçi satın almobil ödeme bozdurmaweb vimiprefabrik evhtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmasite eklepeinadostemizlik şirketi istanbulMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma