چرا نیاز به تهیه تشک های لبه دار داریم؟

همه با تقریبا با رسم خرید سیسمونی آشنا هستیم و می دانیم که این خرید شامل همه وسایل مربوط به کودک از جمله بالش

توسط HASHTADONOH در 31 خرداد 1400

همه با تقریبا با رسم خرید سیسمونی آشنا هستیم و می دانیم که این خرید شامل همه وسایل مربوط به کودک از جمله بالش و تشک و... است و معمولا هم قبل از به دنیا آمدن نوزاد انجام می شود. یکی از موارد مهم در هنگام خرید، تهیه تشک های لبه دار می باشد که ابتدا مزایای این تشک ها را عنوان می کنیم:

 

 

یک مزیت بسیار مهم تشک های لبه دار این است که اگر تخت والدین به اندازه کافی بزرگ باشد می توانید آن را روی تخت قرار دهید یا اگر هم تخت جای کافی ندارد روی زمین در کنار والدین و یا حتی روی تخت خود نوزاد بگذارید و کودک را با خاطری آسوده در آن بخوابانید. محل قرار گیری نوزاد مهم است چرا که توانایی انجام کاری را ندارد و نیاز به رسیدگی زیاد و مراقبت ویژه دارد. البته خوابیدن نوزاد در کنار والدین بدون تشک های لبه دار کاری بسیار خطرناک و ناامن می باشد چرا که ممکن است شب در خوابی عمیق فرو رفته باشند و فشاری را ناخواسته به نوزاد وارد کنند این عمل در شرایط بدتری موجب خفگی کودک نیز خواهد شد پس رعایت ایمنی خصوصا در مواقعی که پای نوزاد در میان است امری کاملا ضروری می باشد.

 

مزیت دیگر اين نوع محصولات خواب سيسموني نوزاد با قابليت بهبود كيفيت خواب این است که به راحتی می توان کودک را به همراه آن جا به جا کرد. به منظور جا به جایی یک دستگیره در زمان ساخت روی تشک طراحی شده که به وسیله آن به راحتی بتوانید نوزاد را در مسافرت و یا کلا خارج از منزل حمل کنید.

 

مزیت دیگر تشک های لبه دار که بسیار هم مهم می باشد، حفظ سلامت و ایمنی نوزاد است اما این ایمنی این بار در برابر خود نوزاد خواهد بود. همان طور که می دانیم بسیاری از نوزادان ممکن است در خواب غلت بزنند و یا از روی تخت بیافتد‌. این تشک هم از کودک در برابر افتادن و هم در برابر جا به جایی محافظت می کند. جا به جایی از این جهت خطرناک است که ممکن است کودک راه تنفسی خود را بسته و موجب سندروم خفگی نوزاد گردد.

 

تشک گارد دار نام دیگر تشک لبه دار است؟

این دو تشک در اصل یکی هستند و مزایای یکسانی دارند اما دارای تفاوت های کوچکی نیز هستند‌ که این تفاوت ها در ابعاد، رده سنی، کیفیت و قیمت آن ها می باشد.

 

می توان تشک ها را شستشو داد؟

نحوه شستشو هر برند با برند دیگر تفاوت دارد مثلا یک برند کار را خیلی راحت کرده و یک رویه جدا شدنی طراحی کرده است که به راحتی می توان آن را کند و شست.

 

قیمت ها بر چه معیار هایی گذاشته می شوند؟

قیمت تشک ها با توجه به معیار هایی چون شرکت تولید کننده، کیفیت، سایز و رده سنی گذاشته می شوند.

آخرین مطالب