مطمئن باشید تعمیرکاران قابل اعتماد و با وجدانی هم وجود دارند که با دروغ و نیرنگ قصد فریب دادن مشتری را نداشته باشند. برای شرکت های با سابقه ای مانند شرکت الماس پایتخت که به عنوان فروشنده محصولات اپل شناخته می شوند، فروش کالا به تنهایی مهم نمی باشد، زیرا ضامن حیات و بقای این شرکت ها به کیفیت خدمات در بلند مدت بستگی دارد. بدیهی است که تعمیرات توسط دیگر مراکز، موجب تغییر حرف M به F نمیشود و تنها این مورد است که باید با بررسی ظاهری و اطمینان به فروشنده از آن گذر کرد. بنابراین قبل از خرید گوشی اپل، همه چیز را چک کرده و با خیال راحت خرید کنید. برای مثال ممکن است شرکت اپل گوشی پرچمدار خود را با 12 ماه گارانتی در اختیار کاربران قرار دهد اما شرکت سامسونگ پرچمدار خود را با 6 ماه گارانتی روانه بازار کند.

شرایط گارانتی شرکت اپل حتی ناراحت کننده تر این وضعیت است که خریداران فقیر ، با تمایل به داشتن یک وضعیت ، برای وام درخواست می کنند ، پس از آن معلوم می شود که تلفن کار نمی کند. ثبت سفارش تعمیرات: در قدم نخست متقاضی سفارش یا درخواست تعمیر خود را به ثبت میرساند. اگر گوشی از منابع غیرمجاز به صورت قاچاق وارد کشور شده باشد و یا خریدار مستقیماً آن را در کشور دیگری خریداری کرده و وارد ایران کرده باشد، پس از مدتی متوجه میشوید که گوشی آنتن ندارد! اپل مدتی است که گوشیهای برگشتی کارخانه را با قیمت پایینتر و همان شرایط گارانتی گوشیهای نو، به دست مشتریان میرساند اما برخی فروشندگان سوء استفاده کرده و تلاش میکنند که آیفون برگشتی را با قیمت آیفون نو بفروشند! در این مقاله قصد داریم شما را با چالش های پیش روی این خدمات را شناسایی کرده و بهترین پیشنهادها را نیز در این زمینه برای شما ارائه نماییم.

3) با پیش بینی مطلوب توسط سخت افزار – انتقال پوشه کاربر بازگشت به SSD (اما ابرها باقی می ماند سخت) – یک سناریوی کار قابل اعتماد تر. اگر شماره مدل با حرف M آغاز شده، گوشی تعمیری نیست و اگر با حرف F آغاز شده، گوشی توسط کارخانه تعمیر شده است. بنابراین قبل از فعال کردن آیفون حتما شماره سریال گوشی را اینجا وارد کنید و از صحت اصل بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنید. به دنبال Model Number یا شماره مدل بگردید. ابتدا جعبه را برگردانید و زیر آن به دنبال شمارهی مدل یا Model Number بگردید. IMEI عدد ۱۶ رقمی است که پس از مدل گوشی ذکر میشود و به کمک آن میتوان از ثبت شدن گوشی در طرح رجیستری اطمینان حاصل کرد.

این روش معماری چیپستها در آیفون SE 2020 همانند آیفون ۱۱ میباشد که طبق ادعای اپل این روش استفاده از چیپها در مدار گوشی به افزایش قدرت و کارایی موبایل میافزاید که در آن ویرایش عکسها آسان شده و حتی میتوان از برنامههای AR سنگین گرافیکی مانند Wonderscope استفاده کرد. یکی از ساده ترین روش های برای پی بردن به میزان سلامت باتری آیفون، بررسی کردن آن در تنظیمات گوشی است. مشکل سختافزاری نیست بلکه گوشی در طرح رجیستری موبایل ثبت نشده است. اپل پشتیبانی خوبی دارد و با بروزرسانی منظم و سختافزاری عالی که در گوشیها و تبلتهای خویش استفاده میکند، کاربر را تا چند سال کاملاً راضی نگه میدارد. این نوع تعمیر با تعمیراتی که در دفاتر خدمات پس از فروش صورت میگیرد، متفاوت تعمیر گوشی آیفون فونات است. اما اگر به فکر خرید یک آیفون جدید هستید، توجه کنید که هزینهی گزافی لازم است و باید دقت کرد که گوشی در طرح رجیستری ثبت شده باشد و همینطور برگشتی کارخانه که اصطلاحاً رفرش گفته میشود، نباشد.