8 معمار برتر آمریکایی و خلاقیت های آنها

مشهورترین معماران امریکایی : در چهارراه ریاضیات، مهندسی، خلاقیت و ساخت و ساز، معماری قرار دارد.معماران ساختمان

توسط HASHTADONOH در 24 اردیبهشت 1401

مشهورترین معماران امریکایی : در چهارراه ریاضیات، مهندسی، خلاقیت و ساخت و ساز، معماری قرار دارد.

معماران ساختمان‌های جدیدی را طراحی می‌کنند، از ظاهر بیرونی گرفته تا پشتیبانی ساختاری و سیستم‌های به هم پیوسته که به چیزهایی مانند برق و آب اجازه کار می‌دهند. دانش در موضوعات مختلف از جمله فیزیک، مواد، و جذابیت محدود با الهامات شخصی یک معمار ترکیب می شود تا طرح هایی را برای یک خانه، اداره، استادیوم یا بیمارستان کاملاً جدید ایجاد کند.

سایت معماری

معماران به ایده ها جان می دهند و به ایجاد نمادین ترین ساختمان ها و مکان های جهان کمک می کنند. در اینجا هشت مورد از مشهورترین و مهم ترین معماران تاریخ آمریکا آورده شده است.

فرانک لوید رایت

مسلماً مشهورترین معمار تمام دوران، فرانک لوید رایت از پیشگامان معماری مدرن بود.

سبک طراحی رایت که در روستایی ویسکانسین بزرگ شده است، که اغلب به عنوان "مدرسه دشت" شناخته می‌شود، با خطوط افقی، سقف‌های مسطح و لبه‌های برآمده مشخص می‌شود که قصد دارند منظره دشت‌های پهن و مسطح موجود در غرب میانه آمریکا را تداعی کنند. رایت از طرفداران طراحی ساختمان‌هایی بود که در هماهنگی با محیط جریان داشته باشند، که به‌ویژه در طراحی خانه‌اش در Fallingwater مشهود است. یکی دیگر از معروف ترین پروژه های رایت، موزه گوگنهایم در شهر نیویورک بود. رایت در طول حرفه افسانه ای خود، در مجموع 1114 اثر معماری طراحی کرد که 532 مورد از آنها محقق شد.

لوئیس هنری سالیوان


«پدر آسمان‌خراش‌ها»، لوئیس هنری سالیوان، راه جدیدی را برای اندیشیدن در مورد طراحی ساختمان ایجاد کرد و تأثیر زیادی بر معماران بعدی، از جمله فرانک لوید رایت، شاگردش گذاشت.

سالیوان با ابداع فلسفه معماری "فرم از عملکرد پیروی می کند" ساختارهایی را طراحی کرد که با هدف آنها مطابقت داشت. این ذهنیت از طریق ساخت و ساز رو به بالا و نه بیرونی برای افزودن مناطق زندگی، ادارات و فضاهای تجاری بیشتر به مناطق شهری فشرده تأثیر می گذارد. برخی از آثار نمادین سالیوان عبارتند از بورس اوراق بهادار شیکاگو، ساختمان Wainwright در سنت لوئیس و ساختمان گارانتی در بوفالو. با جدا شدن فلسفه او از بسیاری از سنت های معماری، حرفه سالیوان به هموار کردن راه برای مدرنیسم در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 کمک کرد.

 


دنیل برنهام


دانیل برنهام معمار مشهوری بود که در اواخر قرن نوزدهم در طراحی سازه های دنباله دار در چندین شهر مهم نقش داشت.

برنهام نقش مهمی در توسعه مجدد شیکاگو پس از آتش سوزی بزرگ شیکاگو در سال 1871 داشت. او در آنجا تعدادی از اولین آسمان خراش های واقعی جهان از جمله ساختمان مونتاوک و ساختمان معبد ماسونی را طراحی کرد. برنهام همچنین ساختمان نمادین Flatiron را در میدان مدیسون در شهر نیویورک و همچنین ایستگاه یونیون در واشنگتن دی سی طراحی کرد که شرکت او با شریک جان روت، برنهام و روت به یکی از مشهورترین شرکت های معماری قرن نوزدهم تبدیل شد.


رابرت رابینسون تیلور


رابرت رابینسون تیلور به عنوان اولین معمار آمریکایی آفریقایی تبار معتبر و آموزش دیده آکادمیک در نظر گرفته می شود و همچنین اولین دانشجوی سیاه پوست شناخته شده ای بود که در MIT شرکت کرد و فارغ التحصیل شد.

تیلور نقش بزرگی در توسعه مؤسسه تاسکگی ایفا کرد، یک کالج تاریخی سیاهپوستان که توسط بوکر تی واشنگتن در تاسکگی، آلاباما تأسیس شد. تیلور طراحی و نظارت بر ساخت بسیاری از ساختمان‌های پردیس جدید را برعهده داشت و سمت‌های تدریس و رهبری را در دانشگاه داشت. او همچنین در طراحی ساختمان‌ها در چندین HBCU دیگر در جنوب شرکت کرد.


نورما مریک اسکلارک


نورما مریک اسکلارک که به «پارک‌های معماری روزا» معروف است، اولین معمار زن آفریقایی آمریکایی بود که دارای مجوز بود.

اسکلارک علیرغم مواجهه با سختی ها و تبعیض های نژادی و جنسیتی از دانشگاه کلمبیا با مدرک لیسانس معماری فارغ التحصیل شد و شروع به رشد در صنعت کرد. او در نهایت اولین زن معاون رئیس جمهور برای گرون و همکاران در لس آنجلس و بعداً اولین کارگردان زن آفریقایی آمریکایی این شرکت شد. او به‌عنوان یکی از معماران سفارت ایالات متحده در توکیو شناخته می‌شود، و او در پروژه‌های حرفه‌ای خود در گرون مشارکت داشته و بر بسیاری از پروژه‌های دیگر نظارت داشته است. او در ادامه به تأسیس Siegel، Sklarek و Diamond، بزرگترین شرکت معماری متعلق به زنان در آن زمان، ادامه داد.

    به افتخار اسکلارک ، امروز نورما مریک اسکلارک که با نام «پارک‌های معماری روزا» شناخته می‌شود، اولین زن سیاه‌پوستی بود که مجوز معماری در نیویورک و کالیفرنیا را از جمله دستاوردهای دیگر دریافت کرد.


جین گنگ


در زمینه ای که به طور سنتی تحت سلطه مردان است، جین گنگ یکی از موفق ترین و شناخته شده ترین معماران زن است.

بنیانگذار استودیوی طراحی باند، گنگ بیشتر به خاطر برج آکوا در شیکاگو است، که در زمان ساخت، بلندترین ساختمان طراحی شده توسط زنان در جهان بود. Gang همچنین St. Regis Chicago را که اخیراً تکمیل شده است طراحی کرده است که این تمایز را بر عهده گرفته است.

همچنین بخوانید: پاورپوینت های معماری

ویلیام اف. بره

ویلیام اف. لمب که در شهر نیویورک متولد شد، به طراحی نمادین ترین بخش افق نیویورک ادامه داد.

لم پیش از بازگشت به نیویورک، دیپلم خود را از مدرسه هنرهای زیبا در پاریس دریافت کرد، جایی که در نهایت در شرکت معماری Shereve, Lamb and Harmon شریک شد. لمب طراح اصلی ساختمان امپایر استیت بود که به مدت 40 سال بلندترین ساختمان جهان بود. ارتفاع ساختمان، عرشه های رصد و میراث فرهنگی، مانند نمایش در فیلم اصلی کینگ کنگ، آسمان خراش لمب را به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در جهان تبدیل کرده است.


فردریک لا اولمستد

فردریک لا اولمستد به جای طراحی ساختمان‌ها، به ایجاد نوع جدیدی از معماری کمک کرد: معماری منظر.

سفر اولمستد به سمت طراحی یک سفر پر پیچ و خم بود. او به عنوان یک بازرگان، کشاورز و روزنامه‌نگار تجربیاتی را جمع‌آوری کرد، تلاش‌هایی که به او امکان سفر و کسب مهارت‌های مختلف را داد. اولین شیرجه اولمستد در معماری منظر مسلماً مشهورترین او بود، شرکت و برنده شدن در یک مسابقه طراحی برای پارک مرکزی نیویورک به همراه شریک با تجربه خود Calvert Vaux. اولمستد به طراحی پارک‌ها ، رزرواسیون‌ها و املاک عمومی دیگر، از جمله پارک پراسپکت در بروکلین، رزرواسیون نیاگارا در آبشار نیاگارا و محوطه ساختمان کنگره ایالات متحده و کاخ سفید ادامه داد. اولمستد حامی محیط زیست و حامی مناطق عمومی عمومی به عنوان یک مزیت برای سلامت جسمی و روانی ساکنان مناطق بزرگ شهری بود

منبع

https://byf.org

https://komakmemar.ir/blog/

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن