راه های سریع مهاجرت به کانادا|چطور بدون سرمایه به کانادا مهاجرت کنیم؟

راه های سریع مهاجرت به کانادا یکی از پر درخواست ترین ها در تقاضای مهاجرت افراد است. البته برای برخی کشورها نیا

توسط مدیر سایت در 31 تیر 1402

راه های سریع مهاجرت به کانادا یکی از پر درخواست ترین ها در تقاضای مهاجرت افراد است. البته برای برخی کشورها نیاز است حتما با وکیل مهاجرت مشورت نماییم.و همانطور که برای املاک خاصمان به وکیل متخصص ملک مراجعه می نماییم . برای ویزاهای مشکل دار و سخت هم از مشورت وکیل ملکی کمک می گیریم.

راه های سریع مهاجرت به کانادا

اما در بیشتر موارد نیازی به وکیل نیست. و با یک نظر مشورتی هم میشود به نتیجه رسید. وقتی به مهاجرت به کانادا فکر می‌کنید یکی از دلایل زیر ممکن است برای شما مطرح باشد.

 • آینده شغل شما
 • بالا بردن درآمدتان
 • داشتن زندگی آرام همراه با تفریح و کار
 • نگران بودن از آینده فرزندانتان

فرقی نمی‌کند که شما مجرد باشید یا متاهل ، فرزند داشته باشید یا دنبال کار باشید . و یا هر دلیل دیگه‌ای در اینجا راه های سریع مهاجرت به کانادا را برای شما مطرح می‌کنیم.

چرا می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید؟

اگر شک دارید که به کدام کشور مهاجرت کنید و در رابطه با کانادا هنوز مطمئن نیستید. اجازه بدید که در اینجا چند مثال بزنیم تا مطمئن شوید. و سپس راه های سریع مهاجرت به کانادا را برای شما ذکر خواهیم نمود. با کار کردن در کانادا درآمدتان هماهنگ با دخل و خرجتان می‌شود و ممکن است امکان پس‌انداز هم داشته باشید.

 • امکان دارد بخوانید خودرو یا خانه‌ای بعد از چند سال کار کردن بخرید.
 • در بازار کانادا مشاغل بسیار متنوعی وجود دارند.
 • با گرفتن اقامت در کانادا این امکان برای شما فراهم می‌شود که از خدمات درمانی و بیمه رایگان استفاده کنید.
 • با مهاجرت به کانادا از لحاظ فرزندانتان و آموزش آنها خیالتان راحت می‌شود .زیرا سیستم آموزشی بسیار استاندارد و به روزی دارد.
 • کانادا کشوری مهاجر پذیر است و فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلفی از جمله ایرانی‌ها در آن هستند.
 • در این کشور منظره‌های طبیعی بسیار زیبا و زیادی وجود دارد که آخر هفته‌های شادی را یک فرد می‌تواند تجربه کند.

راه های سریع مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد مثلاً راه‌های مهاجرت از طریق کار مانند اسکیل ورکر ، جاب آفر ، ترید، تجربه کانادایی و یا سرمایه‌گذاری در این کشور مثل استارتاپ‌ها، ثبت نمودن یک شرکت یا خریدن یک بیزینس یا کارآفرینی ویزای تحصیلی و یا ازدواج از جمله مهم‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا هستند.

مهاجرت کردن به کانادا با ویزای کاری

اگر می‌خواهید با استفاده از مهارت خود و تخصصان به کشور کانادا مهاجرت کنید و یا اگر دنبال کار در کانادا هستید ۷ راه برای مهاجرت وجود دارد که جزو راه های سریع مهاجرت به کانادا می باشند. البته باید شرایط لازم برای مشاغل کانادا را داشته باشید.

 1. اولین راه جاب آفر کانادا می‌باشد . در این روش به کارفرمای کانادایی پیشنهاد کار می‌دهیم و او پیشنهاد ما را می‌پذیرد در این صورت می‌توانیم با ویزای کاری وارد کانادا شویم. برای اینکه بتوانیم جاب آفر بگیریم ،باید سابقه کار و تخصص داشته باشیم.
   
 2. دومین روش برای مهاجرت ویزای کار بعد از تحصیل است. چنانچه شما در کشور کانادا تحصیلات کرده‌اید، چه به صورت آکادمیک و چه حرفه‌ای ، حتی اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید . این روش یکی از راه های سریع مهاجرت به کانادا و گرفتن ویزا می‌باشد. که می‌توانید با ویزای تحصیلی وارد کانادا شده و سپس اقدام به کار کنید و بعد از آن اقامت بگیرید.
   
 3. سومین روش برای مهاجرت اکسپرس انتری می‌باشد. اگر می‌خواهید برای زمانی کوتاه به کانادا مهاجرت کنید و خیلی زود بتوانید اقامت دائم بگیرید، اکسپرس انتری گزینه مناسبی است. که البته این یک روش مهاجرت نیست .بلکه یک سیستم امتیاز دهی بر اساس یک سری فاکتورهاست .
  وزیر مهاجرت کانادا طرح جدیدی را برای افرادی که دنبال این نوع گرفتن ویزا هستند، در نظر گرفته‌است.  و افراد باید امتیازات و تجربه کاری خاصی داشته باشند. و در شغل خود تخصص داشته و سابقه کاری مرتبط داشته و همچنین به زبان فرانسه تسلط داشته باشند.
 4. چهارمین روش مهاجرت اسکیل ورکر می‌باشد . یکی از  راه های سریع مهاجرت به کانادا و از راه های گرفتن اقامت دائم کانادا هستید . و کمتر از یک سال سابقه کاری دارید اسکیل ورکر بهترین گزینه است . سابقه شما باید در یکی از مشاغل مدیریتی مثل مدیر تبلیغات، بازاریابی ،روابط عمومی و مالی باشد .
  برخی مشاغلی که نیاز به مدرک دانشگاهی دارند، مانند مشاور مالی و مهندس نرم‌افزار . دسته بعد مشاغلی که نیاز به مدرک دیپلم و تایید کارورزی دارند . مثل تکنسین شبکه و وب و کارشناس فنی علوم آزمایشگاهی و دسته آخر مشاغلی که نیاز به مدرک ندارند و تنها با سابقه کار می‌توان وارد آن شد. مثل نانوایی ،دستیار دندانپزشک ،دستیار دندانساز و مانند آن.
   
 5. پنجمین روش برای مهاجرت اسکیل ترید است. اگر مدرک دانشگاهی ندارید و سطح زبان شما نیز در سطح پایینی است، در صورتی که مدرک فنی حرفه‌ای داشته باشید. و سابقه کاری در یکی از زمینه‌های زیر دارا باشید ،می‌توانید به راحتی مهاجرت کنید. مشاغلی چون ساختمان سازی ،حمل و نقل کشاورزی ،منابع طبیعی، تاسیسات ساختمان ،آشپزی ،نانوایی، قصابی و غیره.
   
 6. ششمین راه مهاجرت تجربه کانادایی می‌باشد . اگر سابقه کار کردن در کشور کانادا را دارید و این سابقه در یکی از کارهایی مثل مشاغل مدیریتی چون مدیر تبلیغات، بازاریابی ، روابط عمومی ، مشاغل نیازمند به مدرک دانشگاهی مثل مشاور مالی و مهندس کامپیوتر مشاغل نیاز به مدرک دیپلم یا تایید کارآموزی مثل تکنسین شبکه وب کارشناس علوم آزمایشگاهی و مشاغلی که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارند.  و تنها سابقه کار در آنها کافیست مثل نانوایی، دستیار دندانپزشکی، لابراتوار دندانساز و مانند آن یکی از  راه های سریع مهاجرت به کانادا و بهترین راه برای گرفتن اقامت دائم در کانادا است.
   
 7. هفتمین راه برای مهاجرت برنامه مهاجرتی حوزه آتلانتیک می‌باشد.اگر شما زیاد متخصص نیستید و سابقه چندانی هم ندارید ، در از یکی از موسسه‌های آموزشی معتبر حوزه آتلانتیک که شامل ۴ استان می‌باشند : از قبیل نیوورانزویک ،اسکوشیا ،جزیره پرنس ادوارد ، نیوفاندلند و لابرادور که اگر فرد در یکی از این‌ها مدرک تحصیلیش را گرفته باشد ، به راحتی می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

مهاجرت کردن به کانادا با استفاده از برنامه‌های استانی

به طور معمول استان‌های کانادا هر سال با توجه به نیاز اقتصادی‌شان و رونق و رکود اقتصادی برنامه‌های مهاجرتی خود را معرفی می‌کنند. که این برنامه‌ها در ۴ حیطه جذب دانشجو ، سرمایه‌گذار ، کارگر ماهر ، کارگر نیمه ماهر تقسیم بندی می‌شوند .با استفاده از این‌ها امکان کار و زندگی در هر استان مشخص می‌شود.

مهاجرت با ویزای تحصیلی

یکی از  راه های سریع مهاجرت به کانادا ، گرفتن ویزای تحصیلی است که افراد می‌توانند با استفاده از این روش کارهای زیر را انجام دهند:

 • اگر فردی دیپلم دارد و می‌خواهد ادامه تحصیل در کانادا بدهد.
 • اگر کسی کارشناسی دارد و می‌خواهد تحصیلات عالیه در کانادا بگذراند.
 • اگر شخصی بخواهد با استفاده از بورسیه دانشگاه کانادا برای تحصیل رایگان در این کشور استفاده کند، این روش بهترین انتخاب برای اوست.
 • مهاجرت نمودن به کشور کانادا با استفاده از کارآفرینی یا سرمایه‌گذاری.

در صورتی که مدرک زبان و یا تحصیلی ندارید و تمایل دارید که به سرعت برای کشور کانادا اقامت بگیرید . و به اندازه کافی پول برای سرمایه‌گذاری دارید . حدوداً بالای ۳ میلیارد تومان و اگر ایده مناسبی برای کارآفرینی دارید این می‌تواند سکوی پرش شما برای مهاجرت باشد.

 یکی از  راه های سریع مهاجرت به کانادا ، مهاجرت از طریق ازدواج است

در صورتی که می‌خواهید با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید و یا با فردی که اقامت دائم در کانادا دارد . اگر با ویزای موقت اقامت دارید با ازدواج می‌توانید آن را تبدیل به دائم کنید. البته باید در نظر داشت که برای مهاجرت ، ازدواج باید واقعی باشد. چون در طول زندگی مشترک از طرف اداره مهاجرت کانادا بارها تحقیق می‌شود.

مهاجرت کردن به کانادا با استفاده از تسلط بر زبان فرانسه

اگر زبان فرانسه را خوب می‌دانید و بر آن تسلط دارید و می‌خواهید در یک استان به غیر از کبک در کانادا اقامت داشته باشید. این گزینه بسیار مناسب و از  راه های سریع مهاجرت به کانادا برای مهاجرت است . دولت کانادا برای اینکه زبان فرانسه را در کشورش زنده نگه دارد ، علاقه زیادی به مهاجرانی که تسلط به زبان فرانسه دارند، دارد .

برای اینکه از این روش استفاده کنید با استفاده از اکسپرس انتری و ۴ برنامه استانی، اسکیل ورکر و ترید و تجربه کانادایی اقدام کنید.

مهاجرت با ویزای توریستی

شما می‌توانید برای دیدار اعضای خانواده یا فرزندان خود به کانادا روید یا اینکه به عنوان توریست در این کشور سفر کنید .یا اگر می‌خواهید تحصیلات خود را ادامه دهید، این نوع ویزا بگیرید.  با ورود شما به این کشور با ویزای توریستی اگر شرایط خاصی داشته باشید می‌توانید آن را تبدیل به کار یا تحصیلی کنید.

برای مهاجرت به کانادا همونطور که تعدادی از روش‌های اصلی و مهم گفته شد ‌. راه های زیادی وجود دارد که هر کس باید با مطالعه دقیق و بررسی شرایط خود ، یکی را انتخاب کند. اما قبل از هرگونه اقدامی ابتدا اطلاعات کامل در این زمینه به دست آورید و حتی می‌توانید با یک وکیل مهاجرت نیز مشورت کنید.

برای مهاجرت به کانادا چه مدارکی لازم است

برای مهاجرت به دو دسته مدارک عمومی و خصوصی نیاز داریم. یک سری مدارک عمومی هستند که برای هر روشی از مهاجرت لازمند:

 • پاسپورت و کپی‌های آن
 • گواهی سوء پیشینه نداشتن
 • اصل مدارک شخصی فرد و کپی آن
 • مدرک‌های مبنی بر سابقه کاری و بیمه افراد
 • نامه مبنی بر تمکن مالی فرد از طرف بانک
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی که معتبر باشد
 • معاینات پزشکی
 • ریز نمرات و مدرک تحصیلی
 • مدارک مربوط به ازدواج اگر متاهلید

مدارک اختصاصی لازم برای مهاجرت

از بین راه های سریع مهاجرت به کانادا هر روشی که انتخاب شود ، بسته به نوع آن ، یکی از مدارک زیر لازم است:

 • پذیرش دانشگاه اگر قرار است ویزای تحصیلی بگیرید.
 • مدرکی برای نشان دادن وابستگی شما به کشور خود برای شرایطی که مهاجرت شما موقت است.
 • دعوتنامه از طرف استان‌های کانادا.
 • دعوتنامه شغلی برای ویزای کاری.
 • داشتن مدرک دال بر اینکه شما حامی فرد یا اقوام درجه یک او هستید برای ویزای اسپانسرشیپ.
 • مدرک طرح تجاری برای کارآفرینی.

برای مهاجرت به کانادا مدارک زبان فقط آنهایی قابل قبولند ، که بین المللی باشند و برای هر ویزا حداقل نمره‌ای برای زبان در نظر گرفته شده است اما برخی ویزاها مثل ازدواج و اسپانسرشیپ نیاز به مدرک زبان ندارند.

آخرین مطالب