آداب چادر مسافرتی

با توجه به وزن زیاد این چادرها بدیهی است که برای کمپینگ حرفهای مناسب نیستند و هدف از طراحی آنها کمپهای خانواد

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

با توجه به وزن زیاد این چادرها بدیهی است که برای کمپینگ حرفهای مناسب نیستند و هدف از طراحی آنها کمپهای خانوادگی، پیکنیک و هرجایی است که میتوان این چادر با وسیله نقلیه تا نزدیکی محل برپایی چادر حمل کرد. وی در حرم شاه عبدالعظیم در شهر ری در نزدیکی تهران دفن است. اگر خودتان قصد برنامهریزی برای سفر کردن به یک شهر یا کشور دیگر را داشته باشید، لازم است که بهطور جداگانه خدمات موجود در یک تور را خریداری کنید. چادرهای کولهپشتی بیشتر بهصورت یک یا دو نفره در میان کوهنوردان رایج هستند هرچند که در اندازههای سه و چهار نفره نیز تولید میشوند. این چادرها همان طور که از نامشان برمیآید، دارای چندین اتاق هستند و علاوه بر فضای مستطیلی که بهعنوان اتاق نشیمن استفاده میشوند، در سمت چپ و راست، دو در برای ورود به اتاقهای داخلی چادر دارند. این چادرها شخصیسازی شدهاند و دارای چندین اتاق هستند؛ بهطوری که بخش بزرگی از فضای داخلی چادر در وسط و اطراف آن اتاقهای خواب قرار میگیرند. با این حال، چادرهای تونلی عموما دارای اتاقهای مجزا نیستند و خانوادهها فارغ از حریم خصوصی میتوانند در تعداد بالا، سفری خاطرهانگیز را تجربه کنند. تعداد چادرهای بادی که در بازار به فروش میرسد، بسیار کم است و از آنجا که وزن بالایی دارند، افراد کمتری بهسراغ آن میروند.

چادر مسافرتی اتاقدار امروزه برای برگزاری کمپها و سفرهایی با تعداد نفرات بالا به کار میرود. چادرهای پاد از بزرگترین انواع چادرهای مسافرتی هستند که فضای بسیار زیادی اشغال میکنند و از یک بخش مرکزی و تعدادی اتاق خواب تشکیل شدهاند. یکی از عواملی که میتواند صدمه زیادی به چادر مسافرتی وارد کند خود شما هستید! همچنین قیمت چادر مسافرتی با توجه به جنس مواد اولیه به کار رفته در تولید آن نیز متغیر می باشد . جنس سیلور برای چادرهای ارزان به کار میرود و به همین ترتیب کیفیت پارچهها و قیمت آنها افزایش مییابد تا پارچه آکسفورد که در دوخت چادرهای گرانتر مورد استفاده قرار میگیرد. در اینجا به خدمات پس از فروش این محصولات اشاره می کنیم که در صورت بروز هر گونه خرابی مانند شکستن میله یا بست ها می توانید از آن استفاده کنید. در این میان افرادی برای گرم کردن هوای داخل چادر وسایل گرمایشی غیر استاندارد روشن می کنند و با بی احتیاطی یا عدم آگاهی در این خصوص مرگ خود و نزدیکانشان را رقم میزنند. معمولا با تا کردن چهارگوشه چادر بر روی یکدیگر به صورتی ضربدری می توانید به راحتی می توانیم آن را ببندیم. آن چه می توانیم این جا برای شما تظمین کنیم این است که کوهشید فروشگاهی است که کالاهایی با کمترین قیمت ممکنن (به دلیل نوع تامین کالا) و کیفیتی درخور و قابل اتکا به شما ارائه می کند. Th​is has be​en gen erated wi᠎th the he᠎lp of GSA Content Generator Demover sion .

استحکام چادر اتوماتیک از نوع عصایی بیشتر است و علت این امر به میلههای ضخیمتر و فولادی آن مربوط میشود. چادر نیمه ژئودزیک نیز در بازار به فروش میرسد که طراحی سادهتر و میلههای کمتری دارد و به همین دلیل سبکتر است. در این چادر از میلههای بزرگی استفاده میشود که بهشکل ضربدری روی هم قرار میگیرند و مثلثهایی ایجاد میکنند. با کمی دقت متوجه می شویم که چادر مسافرتی یکی از اصلی ترین لوازم سفر محسوب می شود. نصب این چادر بسیار آسان است و ستونها و بدنه اصلی آن از طریق میخهای موجود در پکیج لوازم جانبی چادر به زمین متصل میشوند و امکان استفاده از آن بهراحتی وجود دارد. چنانچه میله های چادر به وسیله میخ به زمین محکم گردند، دیگر هیچ چیز نمی تواند آن را حرکت دهد. برای استقامت چادرهای خیمهای در برابر باد، آن را بهوسیله طنابهای مخصوصی به زمین محکم میکنند. کف این چادرها میتواند بهشکل مربع یا ۶ ضلعی باشد و گردشگران اغلب از کنار دیوارهها برای قراردادن وسایل اضافه مانند کولهپشتی و لباسها استفاده میکنند و بخش مرکزی چادر را به نشستن و خوابیدن اختصاص میدهند. Data h as  be᠎en creat᠎ed ᠎with G᠎SA C on tent Gener᠎ator D​em᠎ov ersion!

اما اگر بهدنبال تورهای ارزانقیمت هستید، میتوانید در اواسط هفته، بعد یا قبلاز تعطیلات رسمی، بعد یا قبلاز تعطیلات نوروز و یا در هر زمانیکه تعطیل نیست به مقصد مورد نظرتان سفر کنید. برپایی این نوع چادر آسان است و فقط باید دو یا سه میله انعطافپذیر کمانیشکل را به یکدیگر متصل کنید تا سقف چادر شکل بگیرد. این چادر دارای سقفی شبیه به خیمه است و با تیری افقی در طول چادر نصب میشود؛ بهطوری که دو تیرک عمودی در ابتدا و انتهای چادر قرار میگیرند. دو هفته بعد، در در روز ۲۴ صفر ۱۲۷۳ خبر فتح هرات مقارن مرگ سلطان معین الدین میرزا ولیعهد به ناصرالدینشاه رسید. چادر ژئودزیک از نظر ظاهری شکلی شبیه به چادر گنبدی دارد و در نتیجه فاصله سر تا سقف زیاد است. چادرهای گنبدی ظاهری شبیه گنبد دارند و از محبوبترین چادرهای مسافرتی محسوب میشوند. چادرهای مسافرتی از نظر ظاهری دارای مدلهای متنوعی هستند که هرکدام در محیطهای مختلفی کارایی خود را دارند. چادر مسافرتی و انواع چادر های مسافرتی ایرانی و امریکایی و همچنین چادر مسافرتی عصایی و فنری ایرانی و اف ای تی و انواع پشه بند های کودک و بزرگ سال در ایران اینتکس .

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن