استخر پیش ساخته فایبرگلاس

نظامالملک، وزیر مشهور امپراتوری سلجوقی، متعاقباً قلعه را محاصره کرد. فضلویه اسیر و در قلعه زندانی شد و یک سال

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

نظامالملک، وزیر مشهور امپراتوری سلجوقی، متعاقباً قلعه را محاصره کرد. فضلویه اسیر و در قلعه زندانی شد و یک سال بعد هنگامی که قصد فرار داشت اعدام شد. برای نصب استخرهای روکار، نیازمند اجرای عملیات خاص و پیچیده ای نیستید و تنها باید ابعاد محل مورد نظر را اندازه گیری کرده و بعد اقدام به خرید استخر طبق متراژ فضای خود کنید. لازم به ذکر است که این مدل استخرها از لحاظ موقعیت قرار گیری بر روی سطح زمین با عنوان استخر پیش ساخته توکار و استخر پیش ساخته رو کار نیز نام گذاری می گردند. 4. نقطه میانی و محیط بیرونی استخر را اندازه گیری کنید. از جمله مزایای استفاده از ماده فایبرگلاس این است که این نوع استخر در برابر مواد شیمیایی، تغییرات دمایی محیط و نیز اشعههای uv مقاومت بالایی داشته باشد.شرکت سوییم پلاس به دلیل اینکه مقاومت استخرهای خود را افزایش دهند، سطح درونی استخر را با فایبرگلاس یا چند لایه ژلکوت پوشش میدهد. بدنه استخرهای وینیل لاینر هیچ گونه خاصیت عایقی نسبت به محیط ندارد چون از یک آستر خیلی باریک ساخته می شود. اگر حیاط خانه یا ویلای شما آنقدر جا نداشته باشد که یک استخر در آن قرار دهید، ساخت استخر روی پشت بام می تواند در این شرایط یک گزینه مناسب باشد.  This conte​nt was creat​ed with GSA Conten​t Ge᠎nera​tor DEMO .

در واقع آب استخرهای بتنی و یا وینیل لاینر به اندازه ی کافی گرم نمی شوند، در واقع گرما را نگه نمی دارند و برای گرم شدن باید گاز یا برق بسیار بیشتری مصرف کنند و همین باعث می شو که مبلغ قبص برق و گاز ماهیانه آن ها به شدت زیاد شود. در ساخت استخرهای بتنی با توجه به پیچیدگی های اجرا و اندازه کاسه استخر از 4 تا 8 هفته زمان نیاز دارند. استخر های فایبر گلاس نسبت به استخر های بتنی حدود 7 تا 8 برابر وزن کمتری دارند و بسیار مناسب برای سازه هایی هستند که به صورت معلق اجرا می شوند. همین کش آمدن سبب می شود در صورتی که آب آن یخ بزند هیچ گونه وزن اضافی به بدنه استخر وارد نشود و استخر بدون هیچ مشکلی این شرایط را تحمل کند. در نصب استخر روی پشت بام مهمترین نکته این است که ساختمان زیر آن توانایی تحمل وزن سازه را داشته باشد. بدین ترتیب به راحتی میتوان در زمانهایی که نیاز باشد آن را راه اندازی کرد. البته برند ایرانی برتر در زمینه ساخت استخرهای پیش ساخته نیز کم نیست که از بهترین و باکیفیتترین آنها میتوان به محصولات شرکت مدرن استخر اشاره کرد.

کارشناسان ما آماده مشاوره و دریافت سفارش شما عزیزان در این زمینه هستند حتما با ما تماس بگیرید و با سرعت باور نکردنی صاحب یک استخر زیبا شوید. استخر های پیش ساخته بتنی از استانداردهای بالایی در زمینه مقاوم سازی و آب بندی برخوردار اند و علاوه بر کاهش زمان اجرای پروژه و از لحاظ اقتصادی به دلیل استفاده از بلوک و بتن به صرفه تر می باشد. در واقع فایبرگلاس در برابر استخرهای بتن و وینیل لاینر عمر بیشتری می کند. استخرهای بتنی هر 5 سال نیاز به اسید شویی کاسه استخر دارند و برای این امر باید کاسه استخر تخلیه شود همچنین ممکن است کاشی و بتن استخر در طول زمان بر اثر عوامل مختلف از جمله شستشو دچار تخریب و خرابی گردد به همین دلیل باید گفت هزینه نگهداری و تعمیر این نوع از استخر های پیش ساخته به نسبت دیگر انواع آن بیشتر است. به دلیل این که استخر ها اگر به صورت رو کار نصب شوند به مرور زمان و در برخورد با نور خورشید دچار پوسیدگی شده و بعد از چندین سال بدنه آنها تخریب می گردد و یا اگر به صورت تو کار مورد استفاده قرار گیرند، به دلیل خشک بودن بدنه، ممکن است در زمان گود برداری و خارج کردن گوشه ها دچار شکستگی شوند.

ولی استخر پیش ساخته شنا یا استخر آماده شنا با توجه به این که از قبل در کارخانه تولید و به مکان مصرف فرستاده می شوند فرآیند نصب و راه اندازی فقط چند روز زمان می برد. 1. استخر فایبرگلاس توکار: ابتدا مکان و جانمایی استخر را مشخص کنید. در صورتی که دیگر مدل ها این گونه نیست مثلا برای نصب یک استخر بتنی ممکن است دو تا سه ماه زمان نیاز باشد اما یک استخر فایبرگلاس در کمتر از یک هفته نیز می تواند راه اندازی شود. استخرهای پیش ساخته برزنتی با استفاده از یک میله فلزی که دور تا دور آن در لبه بالایی نصب شده است شکل های سه بعدی متفاوتی چون مربع و مستطیل به خود می گیرند. تکنولوژی فایبرگلاس برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ میلادی در آمریکا و در صنعت هواپیماسازی مورد استفاده قرار گرفت و از سال ۱۹۹۰ به بعد در طرح و شکل های مختلفی از استخر ها به بازار آمد و به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی منحصر بفرد از صرفه اقتصادی قابل توجهی بر خوردار شد. استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس دارای دسته بندی های مختلفی هستند که از مهمترین آن ها می توان به استخرهای پیش ساخته توکار ( استخرهای که داخل زمین نصب می شوند) و استخرهای پیش ساخته روکار (استخرهای که بر روی زمین قرار می گیرند) اشاره کرد.

آخرین مطالب