موثرترین روش تقویت موتور خودرو

این فیلترها با توجه به تنوع در جنس و نوع، کارایی های متفاوتی هم از خود نشان می دهند. توربوشارژر و سوپر شارژر

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

این فیلترها با توجه به تنوع در جنس و نوع، کارایی های متفاوتی هم از خود نشان می دهند. توربوشارژر و سوپر شارژر در تنوع بالا وجود دارند و مزیت های متفاوتی هم دارند. بعضی صدا خفه کن ها بسیار گران قیمت هستند ، در حالیکه با راندمان خوب قیمت مناسبی دارند و البته صدای فوق العاده ای هم تولید می کنند . اگر ماشین شما سنگین است، نمی توانید انتظار داشته باشید که به محض فشار دادن پدال گاز با سرعت فزاینده ای شروع به حرکت کند. به دارندگان وسیله نقلیه به دیده تحقیر نگریسته میشد و آنها را موظف میکردند تا پشت سر یک نفر پرچم بدست با فاصله ۵۵ متر حرکت کنند. به طور کلی هر چه وزن یک خودرو از مقدار استاندارد آن بیشتر شود، قدرت بیشتری هم به حرکت درآوردن آن نیاز است. تقویت موتور خودرو با عوض کردن سرسیلندر را می توان به این صورت انجام داد که، از سرسیلندرهایی استفاده شود که به ازای هر سیلندر، دارای 8 سوپاپ و ی بیشتر هم هستند. از همین جهت است که جریمه چراغ زنون برای خودروهایی که به صورت دستی از این چراغها استفاده norbert performance میکنند، اعمال میشود. طی سال های اخیر البته تب استفاده از تجهیزات کاملا غیر استاندارد همچون لامپهای زنون در خودروها فروکش کرده و در حال حاضر خودروهای دارای چراغ زنون انگشت شمار هستند. بهترین حالت به معنای تعویض قطعات فنی نیست، بلکه مواردی مانند روغن ترمز، بنزین، دریچه هوا و غیره است که کاملاً مطابق با استاندارد هستند. شیشههای سکوریت شده کناری و عقب به جای اینکه مانند شیشههای معمولی به قطعات دندانه دار با لبههای بسیار تیز تبدیل شوند، به ریزدانههایی با خطر کمتر تبدیل میشوند. ستونها پشتیبانهای عمودی یا نزدیک به عمودی محدوده پنجره یا گلخانه خودرو هستند که از نمای جانبی و از جلو به عقب بهترتیب با نام ستون A، B، C یا (در خودروهای بزرگتر) ستون D مشخص میشوند. بنابراین قبل از جرقه زدن شمع، مخلوط سوخت و هوا محترق شده و این هم باعث افت توان موتور و هم ضربه های قوی در محدوده سر سیلندر خواهد شد. این بدان دلیل است که هوای سرد متراکمتر از هوای گرم است، و این به معنی میزان بالاتر اکسیژن در هوا برای یک احتراق پر انرژیتر در داخل موتور است.

به طور کلی تقویت موتور ماشین و خودرو به منظور افزایش میزان گشتاور و نیروی تولیدی موتور و یا اصلاح این دو می باشد . مطالعهای تلاش کرد تا هزینههای خودروها (یعنی استفاده از خودرو و تصمیمگیریها و فعالیتهای مرتبط مانند تولید و حملونقل/سیاست زیرساختها) را با ارز معمولی محاسبه کند. او محاسبه کرد که یک مرد آمریکایی بهطور میانگین ۱۶۰۰ ساعت در سال را در فعالیتهای مربوط به خودرو سپری میکند - یعنی حدود ۲۸٪ از زمانی را که بیدار میگذراند - و ۷٬۵۰۰ مایل (۱۲٬۱۰۰ کیلومتر) را با ماشین هر سال طی میکند، و در نتیع سرعت مصرفکننده حدود ۴٫۷ مایل بر ساعت (۷٫۶ کیلومتر بر ساعت) بدست میآید. اما پلیس با متخلفان همچنان برخورد میکند، زیرا چراغ زنونی که به صورت دستی روی هر خودرویی نصب میشود، استانداردهای لازم و کافی را ندارد. اما در حالی که استانداردهای ایمنی مانند ISO 26262 ایمنی مورد نیاز را مشخص میکند، هنوز هم نشان دادن ایمنی قابل قبول بر دوش صنعت است. این مطالعه نشان میدهد که خودروها «سهم بزرگی از درآمد قابل تصرف» را مصرف میکنند و «پیچیدگیهایی در درک هزینههای حملونقل، دوام اقتصادی روشهای حملونقل جایگزین، یا توجیه مالیاتها» را نیز ایجاد میکند. شیشههای جلوی لمینت در هنگام ضربه به صورت یک تکه باقی میمانند و از نفوذ سر سرنشینان بدون کمربند جلوگیری میکنند و شفافیت حداقل اما کافی را برای کنترل خودرو بلافاصله پس از برخورد را حفظ میکنند. در این حالت جلو پنجره را به رنگ سیاه در میآورند و یا کلا آن را با یک مدل جلو پنجره دیگر با طرحی متفاوت اما سیاه تعویض میکنند. اما اگر قصد دارید از خودروی خود در شرایط عادی و در شهر استفاده کنید، می توانید مبدل های کاتالیزوری قدیمی را با مدل های جدید با جریان بالا جایگزین کنید. یکی از موانع جریان دود در مسیر خروج هستند اما یکی از بزرگ ترین موانع در این مسیر کاتالیست اگزوز است . بهره، نسبت ولتاژ، جریان یا توان خروجی، به ورودیست. حتی تعداد سرنشین های ماشین هم سبب کاهش توان موتور می شود چرا که سبب سنگین شده خودور می گردد. ولی استفاده از بنزین سوپر سبب میشود که فرآیند احتراق در ایده آل ترین حالت ممکن رخ دهد. یکی از موارد مهم و اثر گذار در احتراق صحیح و درست موتور، ورود و حضور اکسیژن و در واقع هوای سالم به داخل موتور میباشد که به این منظور از فیلترهای هوا استفاده میشود.

در صورتی که میزان ورودی هوا مناسب و خنک باشد؛ به تبع اکسیژن بیشتری وارد سیلندر موتور می شود. این نماینده با اشاره به تاثیر واردات خودروی کارکرده در بازار خودرو، گفت: به هر میزان که عرضه خودرو در بازار افزایش پیدا کند تاثیر مثبتی در بازار خودرو خواهد داشت. این هوای لازم برای احتراق در موتور میبایست قبل از ورود از هر گونه غبار، آلودگی و ناخالصی تمیز گردد. چه سرسیلندرهایی برای تقویت موتور استفاده شود؟ بهترین سرسیلندرهایی برای تقویت موتور، ان هایی هستند که برای هر سیلندر، 8 سوپاپ وجود دارد. در خودرو به عنوان یک سیستم آسیب جزئی و عدم عملکرد مطلو در هر قسمتی به مرور روی سایر قسمت ها اثر می گذارد . به عنوان مثال در یکشنبههای بدون خودرو شهر بروکسل، این شهر با کاهش آلودگی صوتی ۱۰ دسی بلی مواجه شد. برخی از منتقدان شهرهای بدون خودرو باور دارند که ممکن است شهرهای بدون خودرو از نظر اقتصادی تنها به نفع شهروندانی باشد که در مراکز شهرها مستقر هستند و بنابراین این نوع سیاست و مدل شهری ممکن است دسترسی شهروندان ساکنِ حاشیه و حومه شهرها را به مرکز شهر کمتر کند و منجر به ایجاد نابرابری از نوعی دیگر شود. در ایران برخی موسسات آموزش حضوری تیونینگ خودرو را ارائه میدهند. اما در ایران شرایط به کلی متفاوت است و هیچ بستر قانونی مشخصی برای تقویت و تیونینگ خودرو وجود ندارد و حتی تغییرات بسیار ساده نظیر نصب رینگ اسپرت، استفاده از شیشه دودی تیره یا حتی کاهش ارتفاع خودرو نیز می تواند با جریمه پلیس همراه شود. از جمله قطعات تعویضی که یکی از مهمترین عضو قابل تعویض برای رسیدن به وزن ایده آل میباشد، تعویض رینگهای فلزی با رینگ آلومینیومی میباشد. قطعات جدیدی به دست افراد متخصص ساخته می شد که، دارای قدرت بیشتری از لوازم و قطعات فابریک خودرو بودند. از آنجایی که اکثر افراد علاقه دارند با سرعت بالا رانندگی کنند به دنبال افزایش قدرت موتور خودرو خود هستند. با بیرون کردن هر چه بیشتر دودهای حاصل از احتراق، فضای بیشتری برای مخلوط سوخت و هوا در محفظه احتراق باقی می ماند و این باعث افزایش قدرت موتور می شود. افزایش تعداد اگزوز به معنای فضای بیشتر برای هوا و بنزین است. بنابراین در صورت استفاده از تجهیزاتی که سبب افزایش حجم مواد سوختنی داخل موتور شود مانند خرید منبع اگزوز ، فرآورده های احتراق نیز بیشتر می شود. همچنین کاهش ورن سبب بهبود خاصیت آیرودینامیکی نیز می شود. بهطور کلی این شهرها دارای یک پهنه یا منطقه هستهای مسکونی و یک پهنه پیرامونی مبتنی بر خدمات خواهند بود و شبکههای حملونقلی ویژه عابران پیاده و دوچرخهسواران نیز در آنان ساخته خواهد شد. اثرات محیطی مانند دما و رطوبت میتواند اثرات عمیقی بر کامپوزیتهای مبتنی بر پلیمر داشته باشد، از جمله بیشتر CFRPs. برای تقویت این بخش از موتور خودرو، باید سطح تماس فيلتر هوا با هواي خنك را بیشتر کرد. کار اگزوز این است که هوا را از موتور خارج کند، بنابراین زمانی که انفجار در داخل محفظه انفجار موتور اتفاق می افتد، دود و صدای ناشی از آن باید به خوبی خارج شود.

برای تقویت سیستم مکش، توربو شارژرها و سوپر شارژرها ( سيستمهاي پر خوران ) با متراكم كردن هواي ورودي باعث می شوند حجم بيشتري از هوا وارد سیلندر شود، که وقتی سوخت اضافه می شود، در ان صورت مي توان انفجار با قدرت بیشتری را درون سيلندر صورت داد . وقتی که ما بر روی پدال گاز فشار وارد می کنیم، دریچه ی هوا به سمت موتور باز می شود و در صورتی که هوای کافی به آن نرسد، قدرت و توان زیادی را در موتور ایجاد نخواهد کرد. انگیزه اصلی برای ایجاد شهرهای بدون خودرو، کاهش پیامدهای استفاده از این وسیله آلاینده است؛ چنانکه میتوان با کاهش وابستگی به خودرو، آلودگی هوا و آلودگی صوتی را کاهش داد و علاوه بر این، میتوان از مساحت زیادی از زمینهای شهری که برای استفاده از خودروها اشغال میشود، استفادههای بهتری کرد. در حقیقت یکی از مهمترین قطعات تیونینگ فنی موتور جهت رسیدن به قدرت و شتاب زیاد استفاده از این سیستم میباشد که برای نصب آن نیز به دانش فنی و تخصص نیاز است که پیشنهاد میشود حتما برای این عمل تیون فنی موتور به یک متخصص خبره مراجعه کنید. یکی از قطعات مهم در خودروهای امروزی قطعه ECU یا همان کامپیوتر خودرو میباشد که تقریبا اکثر رفتارهای خودرو را کنترل و تنظیم میکند. کامپیوتر خودرو یا ECU یکی از مهمترین قطعات خودروهای امروزی است که تقریباً تمامی قطعات و پارامترهای موتور و حرکات خودرو را کنترل می کند. ایجاد اصطکاک به کار کرد صحیح تعداد زیاد قطعه متحرک بستگی دارد که عملکرد صحیح آن ها به روان سازی این قطعات وابسته است . می توان با کم ترین هزینه، وایرهای باکیفیتی را تهیه نمود و با چسب های عایق پلاستیکی هم عایق norbert performance بندی کرد. تقویت یک موتور همواره موجب بالا رفتن مصرف سوخت و یا استهلاک موتور نمی شود و در بسیاری از موارد تقویت اصولی و حرفه ای در یک موتور موجب بهبود مسرف سوخت ، افزایش راندمان موتور و همچنین کاهش استهلام و آلودگی موتور نیز می شود . لازم به ذکر است که تقویت موتور همیشه باعث افزایش مصرف سوخت یا استهلاک موتور نمی شود و در بسیاری از موارد تقویت اصولی و حرفه ای موتور باعث بهبود مصرف سوخت، افزایش راندمان موتور و همچنین کاهش استهلاک و آلودگی موتور می شود. شاید ابتدا فیلتر را با دست سفت کنید ، اما بدانید حتی اگر این کار را با دست انجام شود ، لازم است نیم پیچ آخر را با آچار سفت کنید .

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402