رایحههایی با نتهای خالص و مشخص

اگر چه پوست گریپفروت هنوز برای مواد معطرش استفاده میشود، اما از آنجاییکه مواد طبیعی آن دارای ماده سولفور بوده

توسط مدیر سایت در 8 اردیبهشت 1402

اگر چه پوست گریپفروت هنوز برای مواد معطرش استفاده میشود، اما از آنجاییکه مواد طبیعی آن دارای ماده سولفور بوده و بوی بدی ایجاد میکنند، بیشتر ترکیبات معطر با بوی گریپفروت در بازار بهطور مصنوعی ساخته میشوند. گاهی برگها به علت اضافه کردن نُتهای «سبز» به عطرها ارزش پیدا میکنند، برگهایی مانند گوجهفرنگی و کاه از این جمله هستند. بهعلاوه، عرضهکنندگان بیپروا ممکن است با تغییر منابع مواد خام واقعی در آن (مانند اضافه کردن یاس هندی به یاس گرس (Grasse)) یا با تغییر در مواد (مانند اضافه کردن لینالول به رُزوود) به منظور سودآوری بیشتر تقلب کنند. لکن بهمنظور جلوگیری از فروششان، معمولاً بدون در یا جعبه، یا با جعبهای بیشباهت به جعبهٔ اصیل تولید و به همراه عطر اصیل و مجانی برای کمک به مشتری به منظور انتخاب عطر روانهٔ بازار می شودند. جلبکهایی از نوع Fucus vesiculosus که بهطور عامه به آن bladder wrack گفته میشود بدین منظور استفاده میگردند. کیفیتشان بسیار ثابتتر از مواد معطر طبیعی است.

مواد معطر بر اساس فراریت و ضریب تبخیر آنها (نُتهای عطر) به وسیلهٔ فردی بهنام پُوشِر (Poucher) بین ۱ تا راهنما ۱۰۰ طبقهبندی شدهاند. سریال در این سایت نمره ۴۹ از ۱۰۰ را بر اساس ۱۶ نقد کسب کرد. شانه عسل: که از کندوی زنبور عسل بهدست میآید. برگ و جوانه: برگهایی که بهطور معمول در صنعت عطر استفاده میشوند شامل برگ اسطوخودوس، نعناع هندی (Patchouli)، مریمگلی، بنفشه، رزماری و برگهای مرکبات میشود. در اکتبر ۲۰۱۵ نتفلیکس حق فروش کتاب را خرید و تصمیم گرفت تا بر اساس آن یک سریال بسازد؛ زیرا مدیران نتفلیکس فکر میکردند داستان کتاب کشش لازم برای ساخت یک سریال را دارد. شخصیت مانتی در فصل اول نقش چندانی در داستان ندارد اما در فصل دوم تبدیل به شخصیتی تأثیر گذار میشود. در طبقهبندی سال ۱۹۸۳ پنج خانواده استاندارد از گل، شرقی، چوبی، آروماتیک، و تازه تشکیل شدهاست. نتهای پایانی و میانی یک عطر با یکدیگر اساس عطر را تشکیل میدهند.

رایحهای که کاملاً بشود آن را به یک خانواده بویایی خاص منسوب کرد به ندرت پیدا میشود چرا که منوط به این است که مواد تشکیل دهنده آن فقط از یک مواد آروماتیک خاص تشکیل شود. البته با توجه به استفاده از مواد صنعتی در عطرها استفاده از عطر روی پوست پیشنهاد نمیشود. کارشناسان، والدین و معلمان بر این موضوع توافق دارند که این سریال و موضوع آن خودکشی را ترویج کرده و در واقع تصویری کامل از تصمیم نادرست شخصیتی که خودکشی میکند را به تصویر نکشیدهاست. عطرها بهطور عُرفی بر روی نقاطی از بدن که نبض دارند پاشیده میشوند. زنی سرسخت که بعد از خودکشی دلخراش دخترش دست به تحقیق و جستجو میزند تا علت خودکشی او را دریابد. سیویت آفریقایی: همچنین به مشک سیویت معروف است، که از کیسه معطر این جانور به دست میآید. خشکیِ نِسبی پوست استفادهکننده نیز مهم است، عطرها بر روی پوستهای چرب مدت بیشتری نسبت به پوستهای خشک ماندگاری دارند.

۱۳ دلیل برای اینکه موافق هم داشت و بسیاری از تماشاگران و البته منتقدان ادعاهای مطرح شده نسبت به سریال را رد کرده و اعلام نمودهاند که سریال ۱۳ دلیل برای اینکه از ارزش هنری بالایی برخوردار است. هر یک از خانوادهها به نوبه خود به زیر گروههایی تقسیم شده و در اطراف چرخ مرتب گردیدهاند. عوامل مختلفی میتوانند بر چگونگی تأثیر عطرها بر بدن استفادهکننده و در نهایت بوی رایحه عطر مؤثر واقع شوند. از آنجایی که برداشت عنبر سائل از بدن نهنگ عنبر بدون هیچ گونه آسیبی به بدن جانور انجام میشود، از معدود عوامل معطر حیوانی است که دربارهٔ آن بحثهای جانبی کمی وجود دارد. از رژیم غذایی بهعنوان یکی از این عوامل میتوان نام برد، بهطوریکه مصرف غذاهای تند، ادویهدار و چرب میتواند بر رایحهٔ اینجا کلیک کنید عطر اثر بگذارد. ترکیبات این گروه از بوها غنی و عمیق بوده و معمولاً تا ۳۰ دقیقه بعد از استفاده به مشام نمیرسند. اُدوتویلتها از دو تا چهار ساعت بویشان پخش میشود، در صورتی که عطرها تا شش ساعت نیز میتوانند پخش بو داشته باشند. اگر چه این روش بسیار گران تمام میشود، اما گاهی برای حذف بوهای نامطبوع از مواد، بهکار گرفته میشود تا عطرساز را در کنترل فرایند ترکیب عطرها کمک کند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد برای اطلاعات بیشتر به اینجا کلیک کنید لطفا به بازدید از وب سایت ما.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 8 اردیبهشت 1402